návšteva nášho kamaráta Bélu u nás na Slovensku, a ukážky z jazdenia jeho ponorky Akuly u nás na Štrkovci v Bratislave

Bratislava - Trnava - Brno 14-18.3.2007

Keďže sme boli Bélovými hosťami minulý rok my, tak sme sa rozhodli ho pozvať k nám na Slovensko. Celé sme to načasovali tak aby sme to spojili s modelárskou akciou a tou bala výstava Modely Brno.

Priatelia dorazili v stredu na poludnie a po ich ubytovaní, sme vyrazili do centra Bratislavy a trošku sme im ukázali historické centrum.

Nasledujúci deň nás už čakal doma v Trnave Rudo s rodinkou. Doobeda sme sa prešli po meste, navštívili mestskú vežu a pokochali sa výhľadom s nej na mesto a okolie. Kedže o Trnave sa hovorí že je to malý Rím tak sme neobišli ani kostoly z čoho mala hádam najväčšiu radosť Rudova manželka. Pozreli sme si aj královstvo kde Rudko stavia svoje modely a podvečer sa pobrali do Bratislavy.

Piatok bol deň na ktorý sme sa rozhodli naplánovať výlet do Brna a teda výstavu.

Béla si v Brne kúpil regulátor a tak sme ho ešte v piatok večer namontovali.

Sobotňajšie doobedie bolo neisté a nevedeli sme či bude, či nebude pršať ale nakoniec sme sa rozhodli ísť regulátor odskúšať a prišiel tiež Tomáš.

Porobili sme zopár fotiek a ponorka nastarom známom mieste vyzerala naozaj dobre.Dúfam že ešte tento rok sa podarí brázdiť vody Štrkovca aj mne a Rudovi a že neostaneme sami.

Podvečer sme si vyšli ešte do mesta kým bolo svetlo a ostaly až do tmy a pokochali sa pohladom z bistrice nad Novým mostom.

Bélu sme zobrali ochutnať tunajšie čapované pivo a tým sme zakončili predĺžený víkend u nás. V nedeľu popoludní sme sa s našimi priateľmi rozlúčili s tým že nabudúce sa stretneme opäť.
foto Roman a Tomáš
komentár Roman
Bratislava
HOME